Środa,
04 PaĹşdziernik 2023
76-270 Ustka
Dębina 6a


tel.kom.: +48 696 669 494
Copyright © 2011 Pensjonat Kamień Bałtyku. All rights reserved. Designed by paraGraff
JESTEŚ NASZYM 66850 GOŚCIEM

Skansen w Klukach

Leżąca nad południowym brzegiem jeziora Łebsko i sąsiadująca z mokradłami, wieś Kluki, jeszcze do pierwszych lat powojennych zamieszkiwana przez kaszubskie plemię Słowińców. Obecnie istnieje tu jedyny wciąż rozbudowywany skansen słowiński, składający się z kilku zabytkowych zagród...

Łeba-ruchome wydmy

Unikatowe w skali Europy ruchome wydmy, położone są około 20km na wschód od Łeby. Największe ruchome wydmy to Łącka Góra, leżąca w miejscu dawnej osady Łączka oraz tzw. Góry Sowie koło Kluk i Smołdzina. Widoki przypominają krajobraz afrykańskiej pustyni...

Łeba Jurajski Park

W Łebie powstał największy w Polsce park jurajski. Na blisko 20 hektarach oglądać można prawie 100 różnych wymarłych gatunków zwierząt. Można zobaczyć zarówno dinozaury roślinożerne jak i mięsożerne. Lądowe i wodne. Każde zwierzę jest szczegółowo opisane na umieszczonej przy nim tablicy. Nawet ci, którzy nie interesują się światem wymarłych zwierząt zadziwią się precyzja wykonania figur i pomysłowości odtworzenia ich warunków naturalnych. Wkrótce atrakcji będzie jeszcze więcej, m.in. kolejka, z której zwiedzający będą mogli oglądać największe dinozaury.

Latarnia w Czołpinie

Latarnia morska Czołpino położona jest pomiędzy Łebą, a Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.

Słowiński Park Narodowy

Nieopodal Łeby, na Nizinie Gardnieńsko-Łebskiej, wokół jezior Łebsko, Gardno i Dołgie, znajduje się utworzony w 1967 r. Słowiński Park Narodowy, zwany początkowo także Parkiem Kaszubskim. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Rezerwat znajduje się na liście światowych Rezerwatów Biosfery.Do Parku dostęp z miejscowości Rowy lub ścieżką rowerową z Dębiny.


 


 

 


Znajdź bsms.pl na na facebook